Wudang Taoistlik-traditsioonilise Kungfu Spordiklubi
Klubis viljeletakse peamiselt Hiina Wudangi (lõuna)koolkonna traditsioonilisi stiile, mida Wudangis
hoitakse kiivalt aastasadu, muutmata kujul: TaiJi, WuShu, WuJi, LiangYi, QiGong.
Klubis viljeletakse peamiselt Hiina Wudangi (lõuna)koolkonna traditsioonilisi stiile, mida Wudangis
hoitakse kiivalt aastasadu, muutmata kujul: TaiJi, WuShu, WuJi, LiangYi, QiGong.
Viktor Palmet / Pan Mao Zi Ku – 2014 aastal Hiinas Wudangis antud taoistlik nimi. Taoistlik nimi on tähenduslik:
Pan | Viide Viktor Palmeti nimele. |
Mao | Wudangi taoistlik preester ja Kungfu Meister Yuan Xiu Gang lisas nimele oma nimeliidese – Mao. Sellega tunnistas ta mind oma isiklikuks õpilaseks, mis on kahtlemata suur au ja kohustus. |
Zi | Austav viide. Tähistab legendaarse Zhang SanFeng kungfu traditsioonide hoidjat ja edendajat, 16. generatsioonis. |
Ku | Isik, kellel on õigus juhendada teisi. |
Jaapani võitlusviiside süsteem Sobudo seob mitmeid iseseisvaid võitlusalasid; seniste trennidega saadud tasemed : | |
AIKIDO | must vöö |
IAIDO | (Jaapani mõõk) must vöö |
JODO | (lühike kepp) must vöö |
JUKEMPO | (vabavõitlus) must vöö |
Tegelenud idamaiste võitluskunstidega alates 1980 aastast. Varasemal ajal peamiselt karatega ning põgusalt taiji-ga. Edaspidi jätkasin Jaapani võitlusviisidega paralleelselt Hiina stiilidega.
Hiina stiilide ja Jaapani võitlusviiside paralleelsel õppimisel taipasin nende siduvust. Hämmastav, kui sarnased on näiteks Aikido ja taijiquan. Jodo on sarnane wushu relvastiilidega. Jukempo põhimõtteliselt ei erine hiina tuishou-st.
Alates 2012. aastast sõidan igal aastal kuuks ajaks Hiina Wuadangi Kungfu Akadeemiasse end täiendama. 2014 aasta märtsis pühitseti mind Zang Sanfeng kungfu traditsioonide hoidjaks (Zhang Sanfeng Pay) 16. generatsioonis. Samas anti vastav tunnistus ning taoistlik nimi Pan Mao Zi Ku. Meister Yuan Xiu Gang annetas tseremoniaalse mõõga.
Krija Hatha Yoga-ga regulaarne tegelemine on kinnistanud arusaamise, et stiilide, vormide ja praktikate viljelemine ilma teadvelolekus püsimiseta ei anna arvestatavat tulemust.
Võrdlemisi põhjalikult olen õppinud Hiina iidset tarkust Feng Shui ja geobioloogiat. Minu õpetajaks on hästi tuntud legendaarne geobioloog Rein Weber.
Hea isikliku vormi säilitamiseks pean oluliseks regulaarseid treeninguid ja ka võistlemist. 2014 aasta mais sain Eesti Aikido Meistrivõistlusel II koha.
Muuhulgas pean lugu ka muudest kungfu valdkondadest: rohelise tee traditsioonidest ning tervisliku toidu valmistamisest, mis baseerub valdavalt taimsel toidul; samuti kalligraafiast .
Vaatamata sellele, et juhendan trenne, olen ja jään ÕPILASEKS. Õppida on lõputult palju. Õnneks on mul olnud ja on praegugi väga head õpetajad. Nende nimed on kodulehel kirjas. Samas õpin väga palju oma trennikaaslastelt ja ka õpilastelt.
Wudangi Mägesid loetakse Hiina Daoitliku õpetuse sünnimaaks.
Tuhanded aastad tagasi, juba enne, kui hakati templeid rajama, reisisid huvilised, võitlusalade harrastajad, riigiametnikud, ülikud ja isegi printsid Wudangi, et saada teadmisi enese arendamisek, Daoistlike tõdede kaudu. Daoistlikud teadmised baseeruvad reaalsetel teaduslikel pikaajalistel uuringutel looduse seaduspärasustest ja seostest. Inimene on nende seaduspärasuste osa kõikidel tasanditel: füüsilisel, vitaalsel, mentaalsel ja vaimsel. Nende seoste taipamine ei ole lihtne. Kuid tulemuseks on positiivne mõju mitte ainult füüsilisele ja vaimsele tervisele, vaid ka edukas tööalane tegevus, head suhted (ka peresuhted) ning hirmudevaba reaalne kindlustunne.
Daoistliku õpetuse teadmised on tuhanded aastad inimesi motiveerinud end pidevalt täiendama. Samas Daoistlik õpetus ei sõltu religioonist. Wudangi mägipiirkond on tänaseni kodukohaks paljudele tuntud isikutele, kes arendavad endas Daoistlikke teadmisi ning levitavad neid üle maailma. Wudangi mäestik koosneb 72-st mäetipust. Esimesed templid ehitati Tang Dünastia (618-907) perioodil. Ming Dünastia (1368 to 1644) perioodil hoogustus templite rajamine veelgi suurema hooga. Alates 1994 aastast on Wudangi Mäed UNESCO maailmaväärtuste nimekirjas.
Sajad tuhanded huvilised külastavad igal aastal Wudang mägipiirkonda, et avaldada tunnustust Daoistlikele traditsioonidele ning omandada uusi mitmekülgseid teadmisi. Samas nautida Wudangi mägede ja paljude templite võimsaid vaateid.
Keskseks isikuks Wudangiga seonduvalt läbi ajaloo on Zhang San Feng. Pärast mitmeid kümneid aastaid võitluskunstide harrastamist, reisis Zhang San Feng Wudangi, olles sel ajal juba 70 aastane. Reisi eesmärgiks oli tutvuda Daoistlike õpetustega ning peamiselt, leida pikaealisuse saladused. Paljude aastate pärast, sidudes oma teadmised võitluskunstide alal ning omandatud Daoistlikest teadmistest Qi Gong, Dao Yin ja Nei Dan valdkondades, lõi Zhang San Feng stiili, mida tollal nimetati Nei Jia Quan-ks (ka “sisemine poks”), mida me kaasajal tunneme, kui Taiji Quan (Tai chi).
Tähelepanuväärne on see, et Zhang San Feng poolt määratletud Kungfu stiile hoitakse kiivalt muutmata kujul (Zhang Sanfeng Pay) tänaseni, seda juba 16. generatsiooni vältel.
Usaldusväärsed kungfu praktiseerijad pühitsetakse Wudangis traditsioonide hoidjateks ja edendajateks. Ettepanek kandidaadite osas tehakse kõrgemal tasemel ning otsus langetatakse pärast tseremoonia läbimist.