Wudang Mäed (Wudang Shang) 武 当 山
Wudangi Mägesid loetakse Hiina Daoistliku õpetuse sünnimaaks.
Tuhanded aastad tagasi, juba enne, kui hakati templeid rajama, reisisid huvilised, võitlusalade harrastajad, riigiametnikud, ülikud ja isegi printsid Wudangi, et saada teadmisi enese arendamisek, Daoistlike tõdede kaudu. Daoistlikud teadmised baseeruvad reaalsetel teaduslikel pikaajalistel uuringutel looduse seaduspärasustest ja seostest. Inimene on nende seaduspärasuste osa kõikidel tasanditel: füüsilisel, vitaalsel, mentaalsel ja vaimsel. Nende seoste taipamine ei ole lihtne. Kuid tulemuseks on positiivne mõju mitte ainult füüsilisele ja vaimsele tervisele, vaid ka edukas tööalane tegevus, head suhted (ka peresuhted) ning hirmudevaba reaalne kindlustunne.
Daoistliku õpetuse teadmised on tuhanded aastad inimesi motiveerinud end pidevalt täiendama. Samas Daoistlik õpetus ei sõltu religioonist. Wudangi mägipiirkond on tänaseni kodukohaks paljudele tuntud isikutele, kes arendavad endas Daoistlikke teadmisi ning levitavad neid üle maailma. Wudangi mäestik koosneb 72-st mäetipust. Esimesed templid ehitati Tang Dünastia (618-907) perioodil. Ming Dünastia (1368 to 1644) perioodil hoogustus templite rajamine veelgi suurema hooga. Alates 1994 aastast on Wudangi Mäed UNESCO maailmaväärtuste nimekirjas.
Sajad tuhanded huvilised külastavad igal aastal Wudang mägipiirkonda, et avaldada tunnustust Daoistlikele traditsioonidele ning omandada uusi mitmekülgseid teadmisi. Samas nautida Wudangi mägede ja paljude templite võimsaid vaateid.
Keskseks isikuks Wudangiga seonduvalt läbi ajaloo on Zhang San Feng. Pärast mitmeid kümneid aastaid võitluskunstide harrastamist, reisis Zhang San Feng Wudangi, olles sel ajal juba 70 aastane. Reisi eesmärgiks oli tutvuda Daoistlike õpetustega ning peamiselt, leida pikaealisuse saladused. Paljude aastate pärast, sidudes oma teadmised võitluskunstide alal ning omandatud Daoistlikest teadmistest Qi Gong, Dao Yin ja Nei Dan valdkondades, lõi Zhang San Feng stiili, mida tollal nimetati Nei Jia Quan-ks (ka “sisemine poks”), mida me kaasajal tunneme, kui Taiji Quan (Tai chi).
Tähelepanuväärne on see, et Zhang San Feng poolt määratletud Kungfu stiile hoitakse kiivalt muutmata kujul (Zhang Sanfeng Pay) tänaseni, seda juba 16. generatsiooni vältel.
Usaldusväärsed kungfu praktiseerijad pühitsetakse Wudangis traditsioonide hoidjateks ja edendajateks. Ettepanek kandidaadite osas tehakse kõrgemal tasemel ning otsus langetatakse pärast tseremoonia läbimist.